بدون عنوان

نوشته شده توسط:محمود ابراهیمی | ۰ دیدگاه

چگونه ماهواره یوتلست را دریافت کنیم ؟

 

اول باید بدانید برای دریافت یوتلست به رسیور HD نیاز ندارید ! شبکه های SD (معمولی) این جهت بسیار هستند، صرفا برای دریافت نسخه HD شبکه هایی مثل من و تو داشتن رسیور HD باعث می شود کیفیت بسیار بهتری را تجربه کنید!

 

نام قدیم ماهواره یوتلست Eutelsat W3A یا Eutelsat W3 بوده، که با جایگزینی آن با یک ماهواره 52 دسیبلی به Eutelsat 7A یا Eutelsat 7B تغییر نام داده. اما در بین ایرانیان به طور کلی آن را ماهواره یوتلست می نامند.

 

بر خلاف ماهواره ای مثل یاهست، برای دریافت ماهواره یوتلست، به هیچ دیش اضافه ای نیاز نیست! بلکه تنها با اضافه کردن یک LNB به قیمت 10 تا 15 هزار تومان در کنار LNB ماهواره هاتبرد که در منزل همه ایرانیان وجود دارد می توان این ماهواره را دریافت نمود.

 

فاصله این ماهواره با هاتبرد آن قدر کم است که حتی بدون قیچی هم می توان آن را دریافت کرد، اما استفاده از قیچی، باعث می شود که یوتلست دقیق تر دریافت شود و پارازیت راحت تر مهار شود.

 

علاوه بر این، تنها بر روی یک دیش می توان علاوه بر ماهواره هاتبرد (شامل بیش از 1000 شبکه بین المللی و فارسی) و ماهواره یوتلست، ماهواره عربست یا همان بدر را هم دریافت نمود و شبکه های داخلی سراسری صدا و سیما، دیجیتال، استانی، MBCها و چند صد شبکه عرب زبان منطقه را دریافت نمود.

 

در حالتی که جلوی دیش ایستاده اید، LNB یوتلست در بالا سمت راست ماهواره هاتبرد واقع شده است. در لینک زیر تصویری از دریافت این ماهواره در کنار هاتبرد و عربست را مشاهده می کنید:

 

 اگر پارازیت دارید:

 

پارازیت این روز ها در برخی مناطق شهر های بزرگ وجود دارد. ربطی به هاتبرد و یوتلست و یاهست ندارد ! بر روی هر ماهواره ای پارازیت می تواند تاثیر 

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!