چگونه دیش نصب کنیم اصول نصب دیش

نوشته شده توسط:محمود ابراهیمی | ۱ دیدگاه

یکی از اصول نصب دیش و تنظیم دقیق آن محاسبه فاصله کانونی دیش و النبی و تنظیم اندازه میله ها و فیتور و النبی است .
برای این کار ابتدا قطر دیش را اندازه بگیرید البته بیان این نکته ضروریست که بعضی از دیش ها یه لبه 2 سانتی در دور دیش دارند که نباید آن را اندازه گرفت . زمانی که قطر دیش را اندازه گرفتید عمق دیش را هم اندازه بگیرید به این شکل که وقتی متر را باز کردید تا قطر دیش را اندازه بگیرید با یک خط کش و یا متر دیگر از وسط دیش تا متری که قطر را اندازه می گیرد سانت کنید حالا دو اندازه دارید یکی قطر دیش و دیگری عمق دیش فرمول این است :


قطر دیش در خودش ضرب شود 
عمق دیش در عدد 16 ضرب شود 
سپس دو عدد بدست آمده را در هم تقسیم کنید 
مثال :
قطر شده 82 سانتیمتر و عمق شده 7.5 سانتیمتر 
حالا قطر دیش را ضربدر خودش کنید 82*82=6724
و عمق دیش را ضربدر 16 کنید 7.5*16=120
حالا دو عدد به دست آمده را بر هم تقسیم کنید 6724 / 120 = 56 


این بدان معناست که lnb را باید به فاصله 56 سانتیمتری از مرکز دیش قرار داد تکرار میکنم این عدد اندازه فیتور تا کف دیش میباشد توجه به این نکته ضروری است که در اصل این فاصله مربوط به سطح دیش تا سوزن النبی است و در النبی های مختلف سوزن بین 2 - 5 سانتیمتر داخل النبی قرار دارد و پس از پایان کار برای تنظیم بسیار دقیق بایستی النبی رو در داخل فیتور کمی به پائین یا بالا تکان داد تا به خوبی در فاصله کانونی مناسب قرار گیرد . اگر با این فرمول ببندید همیشه تمامی سیگنالها را با بالاترین کیفیت سیگنال دریافت خواهید کرد.
یک نکته : دوستان اگر در گرما دیش را دقیق تنظیم کنید کمتر به مشکل بهم خوردن دیش بر اثر تغییر دما دچار خواهید شد .

  • Anne

    Anne

    • ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۱۲:۵۴:۵۸

    What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable experience on the topic of unexpected emotions. http://www.ren-plan.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=368


ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!